upgrade DAC/Clock modul. Synchronizace se zvukovýma kartama


Sirius Synchro


zvětšit

Cena:  13000 Kč
Sirius Synchro
Cena:  15000 Kč
Sirius Synchro XLR

Sirius Synchro - Direct Clock v podání Casea

Hlavním cílem konstrukce externího převodníku Casea Sirius Synchro je umístit zdroj vysoce přesných hodin Masterclock, co nejblíž samotným čipům převodníků AD1955. Tyto hodiny jsou realizovány speciálními low jitter oscilátory vyráběnými na zakázku. Digitální zpracování je synchronní a odpovídá frekvenci oscilátoru, nic se nepřepočítává mimo základní frekvenci. Na napájecí zdroj pro Masterclock je kladený velký důraz. Tento zdroj je realizován z diskrétních součástek a rušivé napětí na jeho výstupu je velmi nízké což je předpoklad pro správnou činnost obvodu hodin Masterclock. Aby bylo možné zachovat správnou funkci při propojení se zdrojem digitálních dat (transportem) bylo nutné vyvinout synchronizační obvod, který zajišťuje správnou synchronizaci převodníku s transportem. Je to lepší řešení než použití ASRC (asynchronní resampler), který je velmi citlivý na datový jitter a vliv kvality transportu je dobře patrný i u něj.

Ideálním transportem jsou počítačové zvukové karty jako například ESI Juli@ nebo Lynx. Podmínkou je možnost přepnout zvukovou kartu na externí synchronizační signál, který se přivede do digital IN například u ESI Juli@.

Řešení Direct Clock se ukázalo jako klíčovým při návrhu nových konstrukcí a tímto směrem se budou ubírat konstrukce externích převodníků Casea, protože na kvalitě hlavních řídících hodin záleží a to tak že velmi. Úspěšnost implementace modulu Sirius II v CD přehrávačích to potvrzuje.

Běžné řešení externích převodníků, kde se řídící hodiny získávají pomocí PLL vstupního přijímače se ukázalo jako nedostatečně kvalitní, protože záleží na kvalitě SPDIF signálu z transportu a ten bývá ve většině případů degradován nevhodně navrženými digitálními výstupními obvody. Je to přece jen u přehrávačů doplňková funkce. Receiver sice umi poškozený signál regenerovat, ale jeho možnosti jsou omezené zejména na nízkých kmitočtech. Stejně tak je nedostatečné řešení použití ASRC kdy jsou sice řídící hodiny řešeny pomocí oscilátoru, ale problém zase vzniká tím, že se jitter přenese do datové oblasti. V těchto případech u externích převodníků má kvalita transportu a digitálních kabelů zásadní vliv.

 

Sirius Synchro podporuje následující synchronizační signály:

SPDIF (ESI Juli@)

Word Clock (Lynx)

Super Clock (Lynx)

 

Napájení modulu Sirius Synchro:

digital DC 8V

analog DC 2x15V

 

Součástí digitálního vstupu i synchronizačního výstupu je galvanické oddělení od zdroje signálu. To z velké části eliminuje průnik rušení ze zdroje digitálního signálu a vznik zemních smyček.

 

Modul převodníku Casea Sirius Synchro je dodáván oživený a plně funkční.

K dispozici je i verze Sirius Synchro XLR, která disponuje analogovými CINCH i XLR výstupy.

 

Měření


 
obrázek produktu
THD+N, 24Bit 176kHz

 

Fotografie


obrázek produktu
Sirius Synchro
obrázek produktu
Sirius Synchro XLR
obrázek produktu
fs 44,1kHz(48kHz)
obrázek produktu
fs 88,2kHz (96kHz)
obrázek produktu
fs 176,4kHz (192kHz)
obrázek produktu
Power supply